Ako sa o neoprén starať a používať ho?

Aby vám neoprénový oblek dlho slúžil je nutné sa o neho starať. Neoprénové obleky od CressiScubapro, Aqua Sphere Hiko sú prvotriedne a kvalitné produkty, ktoré vám budú pri správnom používaní a dobrej starostlivosti slúžiť dlhú dobu.

Ako neoprén používať?

Neoprén sa veľmi jednoducho používa. Správne používanie začína už pri prvotnom obliekaní.

  • Neoprén sa odporúča obliekať na suché telo. Na mokré telo sa oblek veľmi zle naťahuje a môže dôjsť k zadrhnutiu a v najhoršom prípade roztrhnutiu materiálu.
  • Neoprény sa obliekajú a vyzliekajú opatrneTrhavé či neuvážené obliekanie neoprén môžu poškodiť. Taktiež je potrebné dávať pozor na nechty
    • Zvýšenú pozornosť venujtene neoprénom na plavanie a triatlon. Sú vyrobené z veľmi pružného a mäkkého neoprénu, ktorý je veľmi jemný a citlivý.

Ako sa o neoprén starať?

Základné pravidlo je ho po každom použití poriadne umyť a nechať voľne vysušiť. Z času na čas je taktiež dobré skontrolovať v akom stave je zips, švy a spoje. Na údržbu zipsov používajte prostriedky ako McNett Zip Care.

V nasledujúcich bodoch vám priblížime jednoduché kroky v starostlivosti o váš neoprénový oblek.

  • Neoprén po každom použití vždy opláchnite v čistej vode z vodovodu. Pozornosť treba venovať nielen vonkajšej strane, ale aj vnútornej.
  • Neoprén nikdy neperte v práčke a nepoužívajte žiadne čistiace prípravky. Ak je špinavý očistite ho teplou mydlovou vodou a drsnejšou stranou špongie.
  • V žiadnom prípade ho nesušte na slnku alebo v sušičke. Sušte ho voľne, vnútornou stranou von, najlepšie na dostatočne širokom vešiaku.
  • Neoprén skladujeme pri izbovej teplote, voľne na vešiaku. Nikdy nie v chladnom či vlhkom prostredí.

Môj neoprén hrozne zapácha, čo s tým?

Zapáchajúci neoprén nie je nič nezvyčajné, a to hlavne ak ho využívate na otvorenej vode. Na zapáchajúci neoprén použite čistiť McNett Myrazime.  

Roztrhol som neoprén, čo mám robiť?

V prípade, že sa Vám neoprén roztrhol, ničoho sa nemusíte báť. Na roztrhnuté miesto na neopréne použite McNett Aquaseal lepidlo. Vytvorí sa pružný spoj, ktorý je ešte pevnejší ako materiál pôvodný materiál.


Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať!

Tel: 0944 90 90 04
E-mail: info@plutvy.sk