Druhy neoprénov

Neoprénové obleky sa rozdelujú podľa použitia. Keďže ide o materiál s vynikajúcimi vlastnosťami jeho využitie je naozaj veľmi široké. Od neoprénových rukavíc po celotelové neoprény do mrazivej vody.

[three_fourth]

NEOPRÉNOVÉ PLAVKY

Neoprénové plavky sú vhodné pre plavcov na plávanie v chladnejšej vode v bazénoch, pre inštruktorov plávania, ktorí trávia vo vode veľa času alebo pre osoby so zdravotnými problémami.

Častokrát sú vyrobené z 1 až 2 mm hrubého neoprénu, aby poskytovali flexibilitu, ale stále si zachovávali potrebnú tepelnú izoláciu. Strih sa veľmi podobá klasickým plavkám a tak sa nemusíte báť ich používať aj v krytej plavárni alebo na kúpalisku.

[/three_fourth]

[one_fourth_last]

[/one_fourth_last]


[three_fourth]

PLAVECKÝ NEOPRÉN

Plavecké neoprény kombinujú pružnosť a komfort. Poskytujú skvelý plavecký výkon. vyrobené z flexibilného a mäkkého neoprénu. Okrem toho, že vás chránia pred chladom a škodlivým slnečným UVA a UVB žiarením, majú hladký povrch, ktorý odpudzuje vodu a zyvšuje hydrodynamiku. Vďaka tomu umožňuje neoprén rýchlejšie plávanie, šetrí vašu energiu a rýchlejšie schne.

Použivajú sa hlavne na predĺženie plaveckej sezóny.

[/three_fourth]

[one_fourth_last]

[/one_fourth_last]


[three_fourth]

TRIATLONOVÝ NEOPRÉN

Moderné triatlonové obleky sú prispôsobené potrebám triatlonistov. Narozdieľ od iných neoprénov sú šité z rôznych hrúbok neoprénov. Takéto kombinované šitie poskytuje výbornú tepelnú ochranu, ale hlavne si tak zachováva potrebnú flexibilitu a cit, pre dobrý výkon a pohodlné plávanie. Navyše udržuje telo v správnej pozícii pri plávaní.

[/three_fourth]

[one_fourth_last]

[/one_fourth_last]


[three_fourth]

NEOPRÉN NA ŠNORCHLOVANIE

Neoprény na šnorchlovanie sú najčastejšie krátke neoprény vyrobené z 1 mm až 3 mm hrubého, elastického neoprénového materiálu, ktorý Vás v teplých a mierne teplých vodách chráni pred chladom, slnečným žiarením a medúzami. Ak radi šnorchlujete ďalej od pobrežia, použiť môžete aj dlhý neoprén, ktorý okrem trupu chráni aj ruky a nohy.

[/three_fourth]

[one_fourth_last]

[/one_fourth_last]


[three_fourth]

NEOPRÉN NA POTÁPANIE

Potápačské neoprény sú dlhé obleky vyrobené z 3 mm až 8 mm hrubého neoprénového materiálu. Klasický neoprénový materiál je plnený bublinkami vzduchu. Vo väčších hĺbkach na neoprén pôsobí tlak vody a tak sa stáva oveľa menej odolný a slabšie chráni. Pre zvýšenie termoizolačných vlastností neoprénu sa používa plnenie dusíkom, čo však výrazne navýši cenu neoprénu. 

Doplnkom neoprénu na potápanie môže byť kukla, ktorá dodatočne chráni hlavu pred chladnou vodou alebo neoprénová vesta, pre zvýšenie tepelnej izolácie.

[/three_fourth]

[one_fourth_last]

[/one_fourth_last]


[three_fourth]

NEOPRÉN NA FREEDVING A SPEARFISHING

Neoprén na freediving a spearfishing  je vyrobený z 3 mm až 7 mm hrubého neoprénu. Ide o dvojdielny  oblek, navrhnutý tak, aby sa do neoprénu dostalo čo najmenšie množstvo vody. Spodná časť neoprénu – nohavice, majú vysoký pás a vrchná časť má kapucňu. Neoprén nemá zips.

Narozdiel od iných športov spearfishing zahŕňa lov, a to znamená, že sa potrebujete maskovať. Neoprény vyrobené špeciálne pre spearfishing sú v rôznych vzoroch (všetky odtiene modrej, zelenej či čiernej), čo vám umožní splynutie s okolím, takže pre Vás bude ľahšie loviť.

[/three_fourth]

[one_fourth_last]

[/one_fourth_last]


[three_fourth]

NEOPRÉNOVÉ DOPLNKY

Neoprén je veľmi obľúbený pre jeho výborné vlastnosti a tak je jeho použitie naozaj široké. Vyrábajú sa z neho aj doplnky ako napríklad čiapky, topánky, ponožky, rukavice, ladvinové pásy alebo šortky. Najčastejšie sa používajú na otužovanie a zimné plávanie. Vďaka tomu otužilec vydrží vo vode dlhšie a jeho citlivé časti ako ruky, nohy a hlava, sú dostatočne chránené pred chladom.

[/three_fourth]

[one_fourth_last]

[/one_fourth_last]


Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať!

Tel: 0944 90 90 04
E-mail: info@plutvy.sk